Kantor Krzywa: Gdzie wymienić walutę w atrakcyjnym kursie?

Planując wakacje za granicą, należy przeważnie pamiętać o wymianie naszych złotowek na walutę kraju, do którego się wybieramy. Dobra wymiana pieniędzy to nie tylko oszczędność, ale także indywidualne poczucie bezpieczeństwa, że zaoszczędzone pieniądze są i będą bezpieczne.

Kantor to miejsce, które dzisiaj możemy spotkać względnie wszędzie. Powszechność kantorów to efekt bezprecedensowego rozwoju turystyki w ostatnich latach. W naszej polskiej rzeczywistości widzimy i znając zalety kantorów, warto znać także plusy kantoru internetowego.

  1. Kantory stacjonarne

Wszystkich chcących wymienić walutę zapraszamy do kantorów stacjonarnych, gdzie oferują bardzo atrakcyjne ceny wymiany walut. Kantory stacjonarne posiadają duże doświadczenie, a także wiedzę z zakresu finansowego, której wiek nie zawsze pilnuje kursów na na każdej godzinie.

  1. Kantory internetowe

W internecie mamy wiele kantorów, z których każdy twierdzi, że oferuje najlepszą cenę (czy to poprzez atrakcyjny kurs, niższe opłaty, czy też pozostałe atrakcyjne oferty klientom). Jest to z pewnością dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż wymiana waluty na stronach kantorów internetowych jest bardzo prosta i szybka.

  • Wśród najpopularniejszych kantorów internetowych możemy wymienić m.in. : Cinkciarz, Walutomat, Xchanger oraz Eurochange.
  1. Kantory na lotnisku

Kantory na lotniskach to miejsca dobre dla tych turystów, którzy nie zdążyli wymienić waluty wcześniej. Pamiętajmy jednak, że kantory na lotnisku daoferują najmniej atrakcyjny kurs oraz naliczają wysokie prowizje.

  • Wśród plusów wymiany waluty na lotnisku, możemy wymienić jedynie fakt, że jest to szybka opcja.
  1. Kantory w centrach handlowych

W centrach handlowych mamy możliwość skorzystania z usług kantoru,który oferuje zarówno atrakcyjne ceny, jak i fachową obsługę. Kantory w centrach handlowych posiadają często długi czas pracy, a także zapewniają poczucie bezpieczeństwa, bowiem zawsze mogą zapytać o radę, jeśli mamy np. problem z wyborem odpowiedniej waluty.

  • Wśród najpopularniejszych sieci kantorów w centrach handlowych warto wymienić m.in.: Kantor Krzywa, Kantor Euronet, Kantor Euro-Change.
  1. Kantory na ulicy

Kantory uliczne są wśród turystów popularne, gdyż oferują bardzo korzystne ceny walut. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że kantory uliczne nie zawsze mają ważne zezwolenia, a ich ceny mogą odbiegać od prawdziwych kursów.

Podsumowując, podczas wyboru kantorów należy zawsze pamiętać o tym, że tani kantor to nie wszystko. Kluczowe jest także bezpieczeństwo naszych finansów, a także kompetencje i uśmiech obsługi.

Odmienność sytuacji rynkowej, a także znaczne zmiany kursów walut, które notują w ostatnich latach poszczególne z rynków, skłaniają nas do zrobienia porównania kantorów internetowych, stacjonarnych i kantorów na lotniskach w celu wybrania najlepszej opcji.